Jeden z czytelników przesłał nam ciekawe wiadomości, jakie dziś otrzymał na e-maila podanego na forum elektroda.pl i — jak wynika z nagłówków — z serwerów elektrody.

Temat: Zgloszenie Otwarte [#X]
Data: Tue, 01 Aug 2017
Nadawca: elektroda.pl

Witam serdecznie,

Otrzymano od Ciebie wiadomość o następującej treści:
Cześć

Zostawiłem Cię wiadomości na pocztę głosową, czy słuchał go już? Jeśli nie, Oto link hxxp://www.marcozerosp.com.br/this.php?2e2f

Take care, Jose Hayes

From: elektroda.pl [mailto:pomoc@elektroda.pl]
Sent: Monday, July 31, 2017
Subject: Ja też!

Nie mówisz bardzo za około miesiąc, a następnie w obrażania jej, gdy ona wyraża zaniepokojenie co do dlaczego tak jest. Nie kontakt z nią przez prawie tydzień. Spróbować, aby zobaczyć go z jej punktu widzenia – nic dziwnego, że ona nie odpowiada. Bez względu na to, co Twoim zamiarem było co się stało, wyglądał jak rozpadł się z nią w przykry sposób. To boli, dużo. Czekali długo bez jakichkolwiek oznak życia od Ciebie i następnie uznał, że za bardzo bolało i ona zasługuje na lepszego niż to. Myślę, że powinien przeprosić i wyjaśnić (może napisać maila?), ale następnie pozostawić jej być.

Sent from Mail for Windows 10

Zgłoszenie zostało pomyślnie utworzone i przydzielono mu numer #X. Główny administrator forum (gulson – Kamil Gulczuk) skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Możesz zobaczyć postępy Twojego zgłoszenia online tutaj: http://panel.elektroda.net/view.php?

Jeżeli chcesz wysłać dodatkowe informacje odnośnie tego zgłoszenia, proszę nie otwieraj nowego zgłoszenia, tylko odpowiedz na ten e-mail lub zaloguj się do systemu obsługi zgłoszeń.

Jeśli podobnie jak nasz czytelnik zastanawiasz się, czy Elektrodzie wykradziono bazę e-maili, to uspokajamy — to nie miało miejsca — wiadomości pochodzą z systemu ticketowego:

X-Mailer: osTicket v 1.6

Który ktoś wykorzystał do rozsyłania spamu, poprzez kierowanie wiadomości na adres pomoc@elektroda.pl i spoofing adresu e-mail nadawcy (tzw. Joe Job). Wiadomości z takich systemów są przesyłane do “zgłaszających” (i wszystkich zainteresowanych) i nie zawsze weryfikowane jest, czy podane adresy e-mail / zgłoszenia są prawdziwe.

Proponujemy wszystkim właścicielom tego i podobnych systemów ticketowych zweryfikować, czy można je wykorzystać do masowego zakładania ticketów i wysyłania w ten sposób spamu.

PS. Zamykamy ten temat, bo adres e-mail jest z czarnej listy 😉

PPS. W komentarzach poniżej znajdziecie obszerne wyjaśnienia administratora Elektroda.pl

Przeczytaj także: